Jakie są zalety i wady stosowania systemu CMS?
Korzystanie z systemu CMS ułatwia życie wielu użytkownikom bez technicznej wiedzy na temat zarządzania treścią, ale może mieć również wady, które należy dokładnie poznać przed podjęciem decyzji o wyborze systemu CMS. Poniżej przedstawiamy główne zalety i wady korzystania z systemu zarządzania treścią. Uważajcie, bo to może zmienić waszą decyzję.
Zalety.
Rozwój Twojej strony będzie szybszy: N musisz wdrażać funkcjonalności ręcznie, pewne zadania są wykonywane automatycznie przez CMS.
Łatwość użycia: Wiele obecnych CMSów jest bardzo łatwych w użyciu, więc nie jest konieczne posiadanie rozległej wiedzy z zakresu programowania, aby tworzyć, modyfikować lub aktualizować swoje treści.
Dostosowywanie: CMSy pozwalają na dostosowanie wyglądu strony do indywidualnych potrzeb, a także indywidualizację funkcjonalności platformy zarządzania treścią. W ten sposób możesz szybko wdrożyć kalendarz wydarzeń, formularz lub ankietę. Są to działania, które w przeciwnym razie kosztowałyby Cię dużo więcej pracy, gdybyś nie posiadał umiejętności technicznych.
Skalowalność: To znaczy, że możesz w każdej chwili dodać nowe funkcjonalności do swojej strony internetowej, poprzez wtyczki lub moduły.
Pozycjonowanie SEO: Możesz pozycjonować swoją stronę internetową w Google, jeśli posiadasz "przyjazny dla SEO" system zarządzania treścią, które zawiera narzędzia do optymalizacji treści, aby poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach.
Oszczędności ekonomiczne: Dużo taniej jest stworzyć stronę internetową z CMS-em niż zacząć od zera, a zaoszczędzisz na wsparciu technicznym, jeśli nauczysz się rozwiązywać małe problemy, które napotykasz na własną rękę.
Bezpieczeństwo: Serwer CMS jest stale aktualizowany, aby uniknąć incydentów zagrażających bezpieczeństwu jego użytkowników.
Wady.
Musisz go zawsze aktualizować: W przeciwnym razie Twoja strona może mieć wady bezpieczeństwa, stwarzając idealną sytuację dla hakerów. Możesz również cierpieć z powodu problemów na swojej stronie, dlatego ważne są aktualizacje.
Mniejsza elastyczność: Open Source CMSy oznaczają mniej lub bardziej sztywną strukturę, w której możemy robić co chcemy, tak długo jak trzymamy się konfiguracji platformy.
Nauka: Użytkownicy muszą nauczyć się minimalnych pojęć, aby zarządzać swoją stroną internetową, w przeciwnym razie będą musieli płacić doświadczonemu personelowi, aby CMS był perfekcyjnie zaktualizowany.
Dodatkowe koszty: Jeśli chcesz ulepszyć stronę kupując bardzo oryginalny szablon, albo dlatego, że musisz zwiększyć funkcjonalność, co wiąże się z wydatkami.