Charakterytyka CMS WordPress

Popularność WordPressa

Zdecydowanie CMS do tworzenia stron internetowych WordPress jest najczęściej stosowanym systemem zarządzania treścią w internecie, głównie ze względu na jego niezwykłą łatwość obsługi, co czyni go niemal najlepszą opcją dla początkujących, którzy chcą stworzyć swoją pierwszą stronę internetową lub jest świetną opcją dla większości stosunkowo małych stron internetowych bez specjalnych wymagań, takich jak strony korporacyjne czy blogi.

Jego wsparcie dla dodatków lub wtyczek jest bardzo pomocne i solidne. Można powiedzieć, że istnieje niemalże wtyczka na każdą potrzebę. Nie wspominając o jego społeczności użytkowników, zdecydowanie największej, która będzie bardzo przydatna do rozwiązywania problemów: prawie na pewno ktoś już miał problem, który potencjalnie napotkasz i dzielił się nim na różnych forach.

Dlaczego warto korzystać z narzędzi do oceny widoczności strony www?

Wsparcie ogromnej społeczności

Być może głównym ograniczeniem CMS WordPress jeśli chcemy być trochę wybredni, jest to, że jego możliwości projektowania stron internetowych są nieco ograniczone, choć rekompensowane przez ogromną ofertę dostępnych tematów i szablonów, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych na stworzenie praktycznie każdego rodzaju strony internetowej.