Shoper a remarketing dynamiczny

Jeśli posiadasz sklep internetowy zapoznaj się z tym artykułem! Dowiesz się, czym jest remarketing dynamiczny i jak skorzystać z oferowanych przez niego możliwości.

Remarketing dynamiczny znacząco wpływa na zwiększenie sprzedaży produktów i usług. Na dodatek można go wdrożyć bardzo prosto i szybko. Jeśli posiadasz sklep internetowy (lub rozważasz jego założenie), koniecznie zapoznaj się z tym artykułem! Dowiesz się z niego, czym jest remarketing dynamiczny i jak skorzystać z oferowanych przez niego możliwości.

Remarketing dynamiczny – co to jest?

Remarketing dynamiczny to funkcjonalność dostępna w ramach Google Ads. Jej sposób działania polega na personalizacji reklam, której ostatecznym celem jest zwiększenie konwersji. Co to oznacza w praktyce?

Na pewno zdarzyło Ci się przeglądać produkty w sklepie internetowym, a po opuszczeniu witryny dostrzegać je na pojawiających się reklamach. To właśnie remarketing dynamiczny. Dostosowany do preferencji odbiorcy przekaz oddziałuje na niego bardzo mocno. Dzięki temu, iż może prezentować już wcześniej oglądane przez użytkownika produkty, odwołuje się do jego aktualnych potrzeb. Tym samym zachęca do kupna zdecydowanie skuteczniej niż inne formy reklamy.

Podsumowując, sposób działania remarketingu dynamicznego prezentuje się w następujący sposób:

 1. Odbiorca odwiedza sklep internetowy.
 2. Odbiorca przegląda oferowane produkty lub usługi.
 3. Z jakiegoś powodu odbiorca przerywa zakupy i opuszcza sklep internetowy.
 4. Reklamy ukazujące przeglądane wcześniej produkty (lub usługi) przypominają odbiorcy o niedokończonym procesie sprawdzania oferty bądź właśnie zakupu.
 5. Odbiorca ponownie odwiedza sklep internetowy i kończy zakupy.

Remarketing a remarketing dynamiczny

Klasyczny remarketing (nazywany także standardowym lub statycznym) różni się od remarketingu dynamicznego przede wszystkim treścią. Podczas, gdy w remarketingu statycznym odbiorcom wyświetlana jest jedna standaryzowana reklama sklepu, w przypadku remarketingu dynamicznego przekaz występuje w wielu opcjach, które dostosowują się do odbiorcy.

Poniżej dokładniej przyjrzysz się różnicom występującym pomiędzy oboma typami remarketingu:

Remarketing statyczny

 • Ilość reklam – jedna
 • Treść reklamy – standardowa
 • Cel reklamy – przypomnienie o witrynie

Remarketing dynamiczny

 • Ilość reklam – wiele
 • Treść reklamy – dostosowana do odbiorcy
 • Cel reklamy – nakłonienie do dokończenia zakupów

Jak wynika z powyższej tabeli, remarketing dynamiczny to niezwykle przydatna funkcjonalność w przypadku sklepu internetowego, gdyż zachęca do kupna w sposób bezpośredni.

Jak wdrożyć remarketing dynamiczny?

Wdrożenie remarketingu dynamicznego dla sklepu, działającego na silniku Shoper, jest banalnie proste. Wystarczy, że odwiedzisz oficjalną stronę platformy i odnajdziesz aplikację Google Ads Remarketing. Instalacja aplikacji jest darmowa, a jej roczna subskrypcja kosztuje tylko 9 zł (to zaledwie 75 gr na miesiąc!).

Aby rozpocząć kampanię remarketingu należy pobrać i zainstalować wspomnianą aplikację, a następnie skonfigurować jej działanie na koncie Google Ads. Dopiero po dokonaniu pełnej konfiguracji wdrożona zostanie interesująca Cię akcja reklamowa. Szczegółową instrukcję, w jaki sposób najlepiej to zrobić, znajdziesz na stronie Shoper.pl. Dzięki filmikom instruktażowym cały proces nie powinien sprawić Ci kłopotów i zająć więcej niż 15 minut. Mozesz też zawsze skorzystać z pomocy profesjonalistów naszej agencji: https://pirkspark.pl/pl/