10 narzędzi niezbędnych w pracy copywritera

Mnóstwo osób, które i chciałoby, zacząć pisać swoje autorskie teksty jak to robi wolny strzelec, inaczej też i copywriter. Jednak wiele osób a w szczególności Ci początkujący copywriterzy nie wiedzą, jak się za to wszystko mogą, zabrać skąd również czerpać dane tematy, jak również pomogą Ci sprawdzać błędy ortograficzne czy też różnorodne błędy, które są często podstawowym błędem każdego copywritera, również i jedną z tych najważniejszych dla nich rzeczy, czyli program do antyplagiatu.

Dziś właśnie przychodzimy do Ciebie z taką o to listą 10 narzędzi, które musi znać prawie każdy copywriter. Jesteś gotów? Zaczynamy!

Narzędzia przydatne dla copywritera

Pamiętaj, że podane 10 narzędzi to tylko i wyłącznie pomoc przy pisaniu właśnie tekstów na bloga, czy dotarcie do nowych ciekawych artykułów, czy tworzenia czegoś innego. Nie one stworzą Twój cały, ale tylko i wyłącznie pomagają Ci w pisaniu sprawdzeniu ortografii interpunkcji, czy nawet i pomogą dopasować darmowe obrazki do każdego tematu.

10. Narzędzie Google Keyword Planner

Zaprezentuje Wam podstawowe narzędzie dla każdego zaczynającego, ale i zaawansowanego copywritera, które jest i całkowicie bezpłatne. Narzędzie te pomogą tworzyć dane teksty pomysły i wiele więcej o oparcie słów kluczowych danego to takiego jak tytułu, czy danego to tematu, o którym taki o to copywriter chce zacząć pisać. Program ten proponuje takie to też i frazy, ale również wyświetli Ci liczby ich wyszukania, które obowiązują na dany moment.

9. KWFinder

Jest to program, który jest dla tych bardziej wymagających to już copywriterów. KWFinder wyświetla o wiele to więcej danych, ale nie tylko je wyświetla, również proponuje dane to frazy z całej wyszukiwarki.

Jest to program płatny, więc o wiele to też i mniej copywriterów używa ten dany program. Dla ciekawych i zainteresowanych ten program obecnie kosztuje 29.90 euro na miesiąc (jest to cena z oficjalnej strony na rok 2022)

8. AnswerThePublic

Jest, to kolejne narzędzie copywritera obecnie jest, to takie narzędzie, które zastępuje już kreatywność u osoby piszącej. Jak działa dany program? Wpisujesz, daną to frazę a po wpisaniu tej o to frazy wyświetlają, się różne propozycje danego to tematu, na tej też i podstawie można napisać ciekawy, ale i bardzo kreatywny tekst o wysokiej jakości. Niestety ten i program jest płatny i jest on chyba najdroższy. Jednak i dwie analizy dziennie na tym programie są bezpłatne, dlatego warto go wykorzystać i przetestować. Kosztuje on 99 dolarów miesięcznie albo i można wybrać sposób płatności na rok i wówczas płaci się tylko 79 dolarów na miesiąc.

7. Google Trends

Najbardziej popularny program sprawdzania trendów, które toczą się w przeglądarce. Jak sama nazwa wskazuje, program ten pokazuje, trendy, które są wyszukiwane na przeglądarce od producenta Google. Program ten też jest całkowicie bezpłatny.

6. Rapidus

Sprawdzenie całego swojego autorskiego tekstu to tak naprawdę jest jedna z tych podstawowych spraw dla każdego copywritera. Jednak co to tak naprawdę może znaczyć te całe sprawdzanie? Sprawdzać dany tekst oznacza to, czy nie posiada on plagiatu. Najlepszym jednak z takich o to programów to Rapidus. Ten też i program pomoże Ci przeanalizować cały tekst, czy nie ma plagiatu powtórzeń już istniejącego tekstu w całym Internecie.

5. Copywritely

Kolejnym też i bardzo ważnym, ale dość czasochłonnym krokiem będzie narzędzie do sprawdzenia takich to błędów, jak ortografia, czy też i interpunkcja. Tutaj jednak i bardzo dobrze sprawdzi się program Copywritely. Sam testowałem dany to program i wypadł super. Poprawia każdą daną to część, ale i pokazuje ów to błędy, gdzie zostały one popełnione. Jak wiadomo, sam człowiek nie da, rady wszystkiego sprawdzić, dlatego warto się opierać o tego typu programy!

4. Word Counter

Jest to tak naprawdę bardzo podobny program do programu Copywritely. Dlatego też i warto go przetestować a tekst przepuścić przez dwa trzy takie to też i programy, które pozwolą Ci już stwierdzić, czy Twój dany tekst jest gotowy do przejścia na kolejne etapy, czyli i sprawdzanie go przez antyplagiat, ale i tym całym sposobem sprawdzisz, czy możesz do niego dodawać już zdjęcia i wysłać do zleceniodawcy.

3. Narzędzie Pixabay

Napisanie dobrego tekstu i dobrze skonstruowanego i przepuszczonego przez antyplagiat to tak naprawdę tylko jedna część zrobiona w całym zleceniu. Drugą częścią to dobrze dobrane zdjęcia danego tematu. Tutaj sprawdzi się dobrze pixabay, który udostępnia darmowe to tez grafiki do użytku w celach komercyjnego.

2. Ortograf.pl

Kolejne narzędzie, które sprawdzi, Tobie dany tekst poprawi, Ci pisownie, pokaże, gdzie powinna, znaleźć się interpunkcja a gdzie jej nie powinno być. Jest to moim zdaniem najlepszy program, którego używam sam od bardzo dawna i jeszcze ani razu mnie nie zawiódł.

1. Synonimy.pl

Jest to już i ostatnie narzędzie, które podam na tej o to liście. Jest to narzędzie Synonimy.pl. Jest to nic innego jak słownik różnych synonimów, który też i umożliwi Ci zastąpienie  dane również znanego, albo dość używanego słowa na inne ciekawsze rozwiązanie, czy również i mniej używane słowo, co może i spowodować urozmaicenie danego tekstu. Jednak jest, to mało razy używane w pracy copywritera warto, mieć go na uwadze.

źródło: https://www.internetowi.pl/ – Internet, komputery, informatyka